درمان‌ها

امروزه در بین مردم دندان­های نامنظم و درهم برهم به عنوان یک مشکل مطرح است و افراد اغلب برای درمان و یا پیشگیری از بروز این نامنظمی­ ها به متخصصین ارتودنسی مراجعه می نمایند.

در کلینیک تخصصی ما این امکان وجود دارد که در سنین پایین (8-9 سالگی) جهت پیشگیری از بروز نامنظمی­های دندانی، بیمار تحت مراقبت قرار گرفته و در صورت نیاز درمان­هائی که به تنظیم رشد فکین کمک می کند و باعث ایجاد تناسب صورت می شود انجام پذیرد. در سنین بالاتر جهت منظم نمودن دندانها، با استفاده از وسائل ثابت ارتودنسی دندانها منظم گردیده و برای اصلاح مشکلات فکی پس از 18 سالگی از درمانهای جراحی کمک گرفته می ­شود.

در سالهای اخیر تعداد بالغینی که متقاضی درمان ارتودنسی می باشند رو به افزایش است. برای افراد بالغ قابل رویت بودن این وسائل رضایت بخش و قابل تحمل نیست. در کلینیک تخصصی ما امکان استفاده از وسائل ارتودنسی ثابت شفاف وجود دارد که موجب کمتر مشاهده شدن این وسائل توسط اطرافیان می گردد و درمانی نسبتا پنهان ایجاد می­ نماید. روش دیگر، استفاده از درمان ارتودنسی لینگوال است که در آن وسائل به قسمت پشت دندانها نصب می گردد و درمانی کاملا پنهان و نامرئی انجام می گیرد. بنابراین امکان منظم شدن دندان­ها بدون جلب توجه کسی امکان­پذیر خواهد بود.

شما با مراجعه به لینک مشکلات و درمانها، اطلاعات مختصری در مورد مشکل خود و نحوه درمان آن دریافت خواهید نمود. پس از مراجعه به کلینیک ما اطلاعات کاملتری دریافت خواهید­کرد.

انواع مختلف وسائل ثابت ارتودنسی فلزی و سرامیکی و تکنیکهای درمانی مختلف که در کلینیک ما جهت درمانهای مختلف ارتودنسی استفاده میشود را میتوانید در لینک انواع درمانهای ثابت مشاهده نمایید. همچنین جهت اطلاع شما اجزای مختلف و روش عمل وسائل ثابت بصورت مختصر توضیح داده شده است.
انواع درمان‌های ثابت
نحوۀ عمل وسایل ثابت ارتودنسی
بیماری‌ها و درمان‌ها